הצטרפותו של תינוק חדש למשפחה היא סיבה גדולה להתרגשות וכמובן להרבה הכנות, ביניהן החדר החדש בו יבלה התינוק את החודשים ואף השנים הראשונות של חייו. חלק מההכנות לחדר החדש כוללות קנייה ומיקום של הרהיטים החשובים כמו העריסה ושידת ההחתלה, אך יש אילוצים נוספים בהם צריך להתחשב בעיצוב החדר כמו תאורה, צבע וקישוט החדר – כאן נכנסות מדבקות קיר לתמונה.

למה מדבקות קיר לתינוקות?

תינוקות מגיבים ומתקשרים עם הסביבה הראשונית שלהם, והם זקוקים למרחב שיעניק להם ביטחון וגירויים התפתחותיים לכל חמשת החושים. בנוסף למשחקים, התאורה והמובייל, מדבקות קיר לתינוקות מהוות אופציה מעולה לגירוי ויזואלי עבור עין התינוק. כמו כן, חדר התינוק הוא החלל בו התינוק ישן, משחק וחווה את חוויותיו הראשונות, והמדבקות המעטרות את הקירות יכולות להשרות אווירה נעימה, מה שישפיע לטובה על השינה וההתפתחות התקינה של התינוק.

גם ההורים מרוויחים משימוש במדבקות אלה, שכן הם שוהים שעות רבות בחדר התינוק. עיצוב החדר והאווירה בו משפיעים גם עליהם ולפיכך יכולים להנעים את הגידול והטיפול בתינוק. כמו כן, מדבקות קיר לתינוקות הן אלמנט עיצובי שמגיע עם מגוון אפשרויות בחירה ועיצוב עבור ההורים ובעיקר – הוא קל ופשוט להתקנה וכן להסרה ולא מצריך שום מאמץ או ניסיון קודם.

בניגוד לציורי קיר, שהן פתרון יקר יותר ומצריך יותר מאמץ לשינויו לאחר מכן, מדבקות קיר לתינוקות הן פתרון חסכוני, קל והכי חשוב: הפיך. כך, להורים ניתנת הגמישות לשנות את עיצוב חדר התינוק על פי רצונם וטעמם בהתאם להתפתחות המשפחה והשינויים בבית: בין אם הילד גדל ועדיין נשאר בחדר כך שצריך להחליף את העיצוב, ובין אם החדר ישמש את התינוק הבא שייוולד במשפחה, כאשר הוא ממין שונה, שם אחר או מכל סיבה אחרת שההורים עשויים לבחור לשנות את עיצוב החדר.

מה חשוב לדעת כשבוחרים מדבקות קיר לתינוקות?

חשוב מאוד לא להעמיס ולבחור במדבקות קיר לתינוקות עם עיצוב פשטני אך נעים. כדאי לבחור במדבקות בגוונים בהירים עם טקסטורות רכות, שכן על החדר להיות מרגיע באופיו. מיקום טוב למדבקות יהיה ליד העריסה או שידת ההחתלה, כך שיוכלו לספק לתינוק את הגירוי הויזואלי בזמן שהותו בעריסה או בעת החלפת החיתול. חשוב לשים לב שזה עשוי להיות המראה הראשון אליו התינוק נחשף עם התעוררותו מהשינה, ולתת לכך דגש בעת בחירת המדבקות.

כמו כן, ניתן להשתמש במדבקות של דמויות אך מומלץ שיהיו בקווים עדינים – לדמויות המצוירות וצבועות לפרטים יהיה מקום כאשר התינוק יגדל ויהפוך לפעוט. כרגע, ריבוי דמויות ובפרט דמויות צבעוניות מדי עשויים להעמיס על התינוק ולבלבל אותו. מדבקות קיר לתינוקות עם שם התינוק היא אופציה מעולה, במיוחד בגלל האפשרות הקלה להסיר את המדבקות ולשמש את החדר לתינוקות הבאים.